Zapowiedź daystAR, czyli nowych gogli od Lenovo

Zapowiedź daystAR od Lenovo zdecydowanie zaskoczyła cały świat i pokazała jedną rzecz – Chińczycy zaczynają publicznie demonstrować, że to właśnie  ich państwo/region już w tej chwili ma stawać się najważniejszy pod względem technologii na całym świecie.

Czym ten sprzęt będzie się charakteryzował? Na pewno mocnym plusem będzie możliwość korzystania zarówno z funkcji AR jak i VR, w związku z czym taka uniwersalność może spowodować, że już na start otrzymamy sporą dawkę aplikacji i gier wspierających środowisko tego urządzenia. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Lenovo chce w tym wypadku bazować na pełnej własnej platformie, co nie oszukujmy się budzi spore obawy. Podobno trwają rozmowy odnośnie współpracy przy pracach nad tworzeniem treści, jednakże “Rewolucja VR” udowodniła jak istotne jest zainteresowanie użytkownika elementami dającymi sporo frajdy na wiele, wiele godzin. Trzecim atutem jest autonomiczność, dzięki której nie potrzebujemy mocnego komputera czy smartfona, który będzie napędzał nasze gogle. Z pewnością uda się w ten sposób zaoszczędzić sporo mocy obliczeniowej, która bezpośrednio przełoży się na jakość doświadczenia, która może okazać się decydująca w kontekście przyszłej jakości.

Dziwić może bardzo małe pole widzenia – 40 stopni na papierze prezentuje się bardzo słabo, być może producent pokusił się jakieś sprytne rozwiązanie. W czasach gdy systemy od Microsoftu, Google oraz Apple zdominowały rynek nie daję zbyt wielkich szans dla pomysłu Lenovo.

Swoją drogą zapowiedź daystAR zaskakuje, ponieważ współpraca w ramach Windows Mixed Reality wciąż nie przyniosła nam żadnych efektów, tymczasem wraz z Disneyem ogłoszono powstanie specjalnego zestawu Star Wars: Jedi Challenge w skład którego wchodzić mają gogle AR, miecz świetlny oraz zaprojektowane aplikacje związane z całą marką i obecnym kanonem.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekanie na bliższy kontakt z daystAR, który decydowanie mocno zainspirowany został Hololens’ami. Trzeba przyznać, że oba urządzenia prezentują się naprawdę świetnie i zdecydowanie mogą się z tego powodu spodobać i niedzielnym użytkownikom.

Napisany przez
Więcej od Tamer Adas

IEM 2018 – Krótki kontakt i wrażenia z Lenovo Mirage Solo

Ostatni weekend spędziłem w Katowicach, gdzie miałem okazję uczestniczyć w pierwszym weekendzie...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *