w

Farpoint, czyli prawdziwe duża gra VR?

Farpoint to gra stworzona wspólnymi siłami przez Sony Interactive Entertainment America oraz Impulse Gear, która w podstawowym zestawie posiada dołączony kontroler Playstation Aim. Pierwszoosobowa strzelanka dedykowana platformie Playstation 4 oraz goglom Playstation VR stanowi flagowy okręt całego japońskiego pomysłu na wirtualną rzeczywistość. 

W grze możemy się wcielić w jednego z rozbitków kosmicznych, który musi dotrzeć na stację badawczą Piligrima. To właśnie tam będzie wstanie poradzić sobie z kwestią powrotu na planetę macierzystą. Z czasem okazuje się, że nie wszystko wygląda tak jak nam się mogło wydawać, a względnie łatwe zadanie przeobraża się w wielkie zagrożenie. Na naszej drodze pojawi się wiele obcych zagrożeń, które będziemy eliminować z wykorzystaniem rozmaitych karabinów i innego typu broni.

Gra zajmuje około 12-15 godzin i pozwala nie tylko na walkę, ale także powolną eksplorację i poznawanie nowego świata i wydarzeń, które niedawno w nim zaszły. Doświadczenie jest bardziej rzeczywiste dzięki wykorzystaniu wspomnianego kontrolera, który został świetnie odwzorowany w Farpoint i idealnie oddaje swoje ruchy na wirtualną przestrzeń.

Grafika stoi na wysokim poziomie, nie tylko jak gra VR, ale w ogóle w całej branży growej. Oczywiście znajdziemy wiele ładniejszych produkcji, lecz wiele z nich nie jest tak mocno ograniczona technologicznie. Ta produkcja z pewnością jednak posiadacze gogli Playstation VR będą mieli na czym zawiesić oko. 

Karta gry na Playstation Store

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Komentarze

0 komentarze