Daydream Elements, czyli doskonałe narzędzie do VR?

Daydream Elements to nowy zestaw narzędzi oparty o kilka filarów, które mają spowodować, że programowanie gier na mobilnej wirtualnej rzeczywistości będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Oczywiście to nie wszystko, skupmy się jednak na tym co możemy zobaczyć poniżej i na co ewidentnie kładziony jest największy nacisk.

Zacznijmy od teleportu, który w chwili obecnej jest najlepszą możliwością na poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości pozbywając się jednocześnie problemu z oszukiwaniem błędnika. 

Ta kwestia pojawia się również przy dynamiczniejszym zwykłym kroku, w związku z czym można zastosować tunneling ograniczający znacząco nasze pole widzenia. Efekt ten świetnie spisał się chociażby w Eagle Flight.

Chase Camera pozwala twórcom zablokować kamerę w taki sposób, żebyśmy mogli odpowiednio obserwować całą planszę. Jest to jednak metoda działająca jedynie w kilku gatunkach gier, w których taka, a nie inna perspektywa będzie się dobrze spisywać. 

Daydream Elements stawia wysoko również kontroler gogli Google Daydream, który ma odgrywać trzy główne, podstawowe role:

Wybieranie miejsca oraz wchodzenie z nim w interakcję odbywać się może za pomocą zwykłego kliknięcia, co najlepiej przedstawia wspomniane teleportowanie się. Pamiętać jednak musimy, że dana funkcja musi być przypisana do pojedynczego przycisku. 

Oczywiście możemy korzystać także z koła wybieralnego za pomocą ruchu, coś w stylu kół wyboru na padach, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. 

Na końcu pozostała kwestia renderowania, które powinno zachęcać użytkowników do określonego z góry działania. W związku z czym gracz powinien od razu wiedzieć gdzie się udać, co zrobić, bądź na co zwrócić swoją uwagę.

Strona dla deweloperów

Aplikacja na Google Store

Napisany przez
Więcej od Tamer Adas

IEM 2018 – Krótki kontakt i wrażenia z Lenovo Mirage Solo

Ostatni weekend spędziłem w Katowicach, gdzie miałem okazję uczestniczyć w pierwszym weekendzie...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *