Daqri Smart Glasses zmienią pracę w kilku firmach?

Daqri Smart Glasses to niemalże w tej chwili bezpośredni konkurent wobec Google Glass Enterprise, które mierzyć się będą bezpośrednio na rynku profesjonalnych firm oraz przedsiębiorstw z wielu branż.

Firma ogłosiła, że rozpoczyna wysyłkę gogli, które już za chwilę trafią do pierwszych konsumentów, którzy będą starali się wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość do usprawnienia wielu procesów w trakcie wykonywania przy kilku czynnościach. 

Oczywiście cena na poziomie 5000 dolarów nie należy do atrakcyjnych, jednakże odpowiednia implementacja może okazać się naprawdę dobrą inwestycją w kontekście kilku następnych lat. 

Daqei wprowadziły swój własny system operacyjny – VOS (Visual Operating System), który napędzany jest procesorem Intel Core m7 z taktowaniem 3.1 GHz przy zachowaniu wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1360 x 768 i 90 klatkach na sekundę. Pole widzenia to 44 stopnie co wraz z dodatkowymi sensorami oraz elementami typu Wi-Fi oraz Bluetooth stanowi wielką całość. Co ważne waga to 300 gram, dzięki czemu z pewnością nikt nie będzie narzekał na zbyt dużą wagę. 

Daqri współpracuje również z takimi przedsiębiorstwami jak Oracle, IBM, Autodesk, Siemens, Emerson i wiele innych.

Więcej informacji

Napisany przez
Więcej od Tamer Adas

IEM 2018 – Krótki kontakt i wrażenia z Lenovo Mirage Solo

Ostatni weekend spędziłem w Katowicach, gdzie miałem okazję uczestniczyć w pierwszym weekendzie...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *