Microsoft opatentował kontroler do WMR?

Microsoft w amerykańskim urządzenie patentowym zgłosił swój projekt kontrolera ruchowego, który być może za jakiś czas przekształci się w kontroler WMR. Co o nim wiemy i jak będzie można go wykorzystać?

W chwili obecnej Hololens możemy obsługiwać z wykorzystaniem określonych gestów, jednak poniższy patent może okazać się dla nas czymś zmieniającym ten stan rzeczy. Początek tego pomysłu sięga jeszcze 2016 roku i zdaje się być czymś co ma zaoferować nam jeszcze lepsze doświadczenia w środowisku Windows Mixed Reality.

Kontroler został wyposażony w dwa przyciski na górze, oraz spust na dole, które teoretycznie nie różnią się niczym większym od najzwyklejszych elementów padów do grania. Ciekawe jest jednak to, że jeden z klawiszy będzie spoczywał przy kciuku i może być możliwy do przesunięcia lub czegoś w tym rodzaju. Być może w tym miejscu zastosowany zostanie zamieniony z panelem dotykowym w stylu tego z Dualshocka 4.

Niestety to tak naprawdę wszystko co wiemy. Możemy jedynie w tej chwili zakładać, że być może jest to jedynie podstawa pod coś co będzie prawidłowym urządzeniem, z resztą pozostali partnerzy będą musieli samodzielnie zaprojektować swoje modele kontrolerów. 

Więcej informacji

Napisany przez
Więcej od Tamer Adas

Czarny Piątek 2017 na Playstation Store- Co zainteresuje fanów VR?

Czarny Piątek 2017 na Playstation Store wystartował już dla posiadaczy abonamentu Playstation...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *