Google Expeditions, czyli ciekawe zwiedzanie świata w VR

Google Expeditions to nowe podejście firmy do prezentowania najpiękniejszych widoków znanych nam z Google Maps. Tym razem firma zdecydowała się na zabranie nas na samodzielne wycieczki po wybranych miejscach z całego świata. Posiadacze gogli VR będą mogli zobaczyć kilka ikonicznych budynków i zabytków, które zdecydowanie warto zobaczyć na własne oczy. Oczywiście koszt tego typu wyprawy jest spory, jednak od teraz możemy wziąć np. Cardborda czy DayDream View i wraz z “przewodnikiem” możemy poznać wiele ciekawych faktów i informacji.

Nie jest to jednak swobodne poruszanie się i przemierzanie wokół, ale spokojne obserwowanie domyślnych zdjęć obok których widnieją ciekawostki, które warto by poznać. Z pewnością jest to doskonały pomysł do oferowania w szkole, gdyż uczniowie mogliby w interaktywny sposób poznawać miejsca, które zapisały się w historii całego globu.

To z pewnością jedynie pierwszy krok ku stworzeniu czegoś jeszcze lepszego, w tym wypadku chętnie ujrzałbym połączenie VR i AR, chcemy znaleźć konkretny sklep, zakładamy, wszystko ustawiamy i powoli poruszamy się na mapie. Przy okazji klikamy i wyszukujemy informacje dotyczące otaczającej nas w tej chwili okolicy.

Strona Główna Google Expedition

Napisany przez
Więcej od Tamer Adas

Hussarion zupełnie nową produkcją Carbon Studio VR! Kiedy zadebiutuje?

Hussarion to zupełnie nowa produkcja Carbon Studio VR, które dzięki współpracy z...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *