Daqri Smart Glasses zmienią pracę w kilku firmach?

Daqri Smart Glasses to niemalże w tej chwili bezpośredni konkurent wobec Google Glass Enterprise, które mierzyć się będą bezpośrednio na rynku profesjonalnych firm oraz przedsiębiorstw z wielu branż.

Firma ogłosiła, że rozpoczyna wysyłkę gogli, które już za chwilę trafią do pierwszych konsumentów, którzy będą starali się wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość do usprawnienia wielu procesów w trakcie wykonywania przy kilku czynnościach. 

Oczywiście cena na poziomie 5000 dolarów nie należy do atrakcyjnych, jednakże odpowiednia implementacja może okazać się naprawdę dobrą inwestycją w kontekście kilku następnych lat. 

Daqei wprowadziły swój własny system operacyjny – VOS (Visual Operating System), który napędzany jest procesorem Intel Core m7 z taktowaniem 3.1 GHz przy zachowaniu wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1360 x 768 i 90 klatkach na sekundę. Pole widzenia to 44 stopnie co wraz z dodatkowymi sensorami oraz elementami typu Wi-Fi oraz Bluetooth stanowi wielką całość. Co ważne waga to 300 gram, dzięki czemu z pewnością nikt nie będzie narzekał na zbyt dużą wagę. 

Daqri współpracuje również z takimi przedsiębiorstwami jak Oracle, IBM, Autodesk, Siemens, Emerson i wiele innych.

Więcej informacji

Napisany przez
Więcej od Tamer Adas

Hussarion zupełnie nową produkcją Carbon Studio VR! Kiedy zadebiutuje?

Hussarion to zupełnie nowa produkcja Carbon Studio VR, które dzięki współpracy z...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *