Bridge SDK, czyli jak skutecznie i oryginalnie przenieść klawiaturę do VR?

Bridge SDK to narzędzie do programowania, które ma wchodzić w skład większej inicjatywy starającej się na przeniesienie i skuteczniejsze wykorzystanie klawiatur w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości. 

Logitech zamierza przenieść klasycznej klawiatury do świata wirtualnej rzeczywistość HTC Vive z wykorzystaniem trackera, który będziemy mogli zamontować za pomocą specjalnej przystawki magnetycznej, dzięki czemu będzie w stanie pracować nosząc na głowie gogle VR.

Pomysł jest o tyle ciekawy, że poza klasyczną zabawą może zostać wykorzystany w jakiś kreatywny sposób, nie tylko w formie cyfrowej skórki na realnym obiekcie, ale jako chociażby kurs pisania bez spoglądania dla dzieci czy jako zupełną zmianę mapowania przycisków do użycia przy danej aplikacji. 

Przedstawiony pomysł z przeniesieniem swojej pracy do wirtualnej rzeczywistości trochę nie mam sensu, ponieważ ostrość naszego wzroku jest o wiele lepsza od dostarczanej nam rozdzielczości ekranu w goglach. Być może jednak twórcy znajdą jakiś interesujący sposób, aby stworzyć niezłe gry czy aplikacje porzucające jedynie myszkę na rzecz właśnie headsetu.

Napisany przez
Więcej od Tamer Adas

Vrvana Totem kupione przez Apple? Plotki sugerują sporą kwotę wydaną!

Vrvana Totem stanowi rozwinięcie powstałej jeszcze w 2014 roku kampanii na Kickstarterze,...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *